Idem voliť do Európskeho parlamentu,

Autor: Ľubomír Bulík | 4.5.2014 o 21:20 | (upravené 5.5.2014 o 13:24) Karma článku: 4,28 | Prečítané:  190x

... áno, idem, aj keď to, mimo iného, vnímam ako krízu osobnosti a degradáciu hodnôt, veď ako inak si mám vysvetliť, že o 13 poslaneckých miest, ktoré má pridelené Slovensko v Europarlamente, má záujem 333 záujemcov? Je to tým, že dostať mesačne, podľa médií okolo 15 tisíc eur, je určite lákavé až tak, že padajú akékoľvek zábrany? Ale aj tak, volieb sa zúčastňujem, pretože keď biznis využíva politiku na presadzovanie svojich záujmov a politika ovplyvňuje hádam okrem počasia už skoro všetko, tak sa volieb zúčastniť treba. Prešiel som si Zoznam zaregistrovaných kandidátov a pýtam sa sám seba, či je normálne, aby som do tohto parlamentu volil len jednu politickú stranu, keď rád by som dal svoj hlas ľuďom, ktorých si vážim, a o ktorých som presvedčený, že za plácu odvedú aj prácu. Bohužiaľ, nie sú v jednej strane - mám smolu, ja viem , taký je systém a je to určite demokratické! Ďalej, či je normálne, že uvedený Zoznam mi ponúka 29 politických strán, pričom si myslím, že okrem tých, čo sú v našom parlamente, ostatné sú bez vplyvu, či?

Až doteraz som bral každé voľby celkom seriózne, ale, a to sa dopredu ospravedlňujem, prečo si, a to hneď nie málo ľudí , robí srandu zo mňa ako voliča. Áno, hovorím o niektorých politických stranách a nie len o ich názvoch. Som za zmenu, ak sa to vyžaduje, ale si myslím, že hlavne politika by mala mať istú úroveň, a to sa týka nielen ad hoc vytvorených politických strán, ich názvov, ale aj niektorých kandidátov, ktorí sa rozhodli kandidovať napr. na prezidenta SR, potom do Európskeho parlamentu a ak ani to nevyjde, tak do regionálnych volieb. Želám im, ak ani to nevyjde, nech budú aspoň jedničkou v domácnosti, tam takíto ambiciózni fešáci určite patria. Úplnou raritou sú pre mňa politické strany, kde aj ich predsedovia a vlastne celé vedenie má snahu sa zašiť za slušné finančné výhody do Bruselu. A to si nemálo voličov takýchto strán myslelo, že v ťažkých časoch si ich vybrali, aby nám tu doma na Slovensku pomáhali v dennodennom kontakte zvládať situáciu, tak ako sľubovali, teda, že bude lepšie a pod. Preto mám za to, že ak im v tom mnohým, čo si to nezaslúžia, my voliči svojimi hlasmi pomôžeme, tak naozaj bez komentára. Čo už potom očakávame od mladej generácie, a čo pojmy ako demokracia, úcta, skromnosť, pokora a iné, alebo naozaj ide už len o mamon a prežitie? Stále si myslím, že Európska únia má zmysel, a pre mňa aj preto, že pozorne sledujem situáciu na Ukrajine a som z toho znepokojený, znamená predovšetkým mierové spolunažívanie, zdieľanie a rozvoj rovnakých hodnôt a spoluprácu. To by sme mali vzhľadom na našu budúcnosť brať seriózne, a o tom by mali byť aj voľby do Európskeho parlamentu. Aj napriek tomu, že ako volič sa cítim obmedzovaný, minimálne z dôvodov, ktoré som uviedol, tak som si predsa len zo Zoznamu vybral a pôjdem voliť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?